Skąd ta dezorientacja po śnie?

Obudziłem się po godzinie (nawet nie wiem ile zasypiałem, ale godzinę od ostatniego spojrzenia na zegarek zostałem wybudzony) leżąc na plecach przyciskając dłonie do klatki piersiowej. Płuca mnie bolały, jakbym krzyczał dłuższy czas (zostałem wybudzony przez sąsiada pukaniem w ścianę) i obudziłem się totalnie zdezorientowany, nie wiedziałem nawet, ze obudziłem się w swoim mieszkaniu. Pamietam swój sen - śniło mi się, ze wraz z jednym wykładowcą śpiewaliśmy punkowe piosenki, glownie the analogs.

Być może faktycznie sen był na tyle realistyczny, że odzwierciedlił się w realnym zachowaniu i stąd to uczucie po przebudzeniu. Derealizacja mogła być spowodowana nagłym wybudzeniem z głębokiej fazy snu. Jeśli objawy bólowe by się powtórzyły lub pojawiłyby się inne niepokojące objawy, można zasięgnąć porady lekarza, który uspokoi lub w razie potrzeby zleci działania pozwalające poradzić sobie z trudnościami lub skieruje do dalszych specjalistów.

Witam, jeżeli to jedyny przypadek to nie popadał bym w panikę.
Niekiedy krzyczy się czy nawet śpiewa przez sen. Po takim ciężkim śnie
też nie jest dziwne, że nie widział gdzie się Pan obudził.
Jeżeli jednak zjawisko będzie się powtarzało powinien Pan odwiedzić lekarza,
neurologa, ewentualnie psychologa. Pozdrawiam