Skąd ta płaczliwość po zmianie diety?

Parę miesięcy temu zaczęłam strasznie mało jeść - czasami nawet kanapkę dziennie ... - nowa praca, studia, stres i brak czasu i doprowadziłam się do takiego stanu, że zaczęły się pojawiać zmiany nastroju i już jem normalnie ale od miesiąca mam napady lęku i agresji - płacze, nie wiem jak to opisać ale boli mnie dusza,pomaga alkohol (nie czuje uzależnienia) ale czuje się bardzo źle, bardzo... płacze, wali mi serce... leczyłam się u terapeuty 2 lata.Badałam się i wszystko ok. Nie wiem co mi jest..

Dzień dobry. To, co Pani opisuje wygląda jak nawrót trudności funkcjonowania psychologicznego pod postacią nowych, nasilonych objawów. Dwuletnia terapia prawdopodobnie nie dała trwałych rezultatów, skoro tak się stało. Nie wiem czy gdy ją Pani kończyła czuła się Pani dobrze, stabilnie, przygotowana do wymagań życia codziennego. Pani krótki opis wskazuje, że gdy pojawiły się pewne stresory, Pani kondycja wyraźnie się pogorszyła. Jest to zaprzeczeniem efektów dobrze przeprowadzonej interwencji terapeutycznej. Nie tylko powinna Pani radzić sobie ze stresem w sposób konstruktywny, ale również umieć rozpoznawać niepokojące symptomy, które skłoniłyby Panią na doraźny powrót pod opiekę specjalisty. Stało się jednak inaczej. Proszę spróbować umówić się na wizytę do osoby, z którą Pani współpracowała celem omówienia bieżącej sytuacji bądź na wizytę u innego specjalisty, by porównać proponowane rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie.