Skąd taka zmiana miesiączki?

Witam mam pytanie otóż miesiaczkuje co 29,30 dni moje miesiączki są krótkie trwają 3 dni Góra 4 nie są obfite. W tym miesiącu dostałam miesiączki juz w 25 dniu cyklu. Zawsze miałam normalnie. Czy jest coś w tym niepokojącego dodam też że odczuwam skoki hormonów jak i mam pms. Rok temu leczyłam się na nerwice lekowa. Do tej pory przed i w czasie okresu odczuwam napięcie emocjonalne lecz w słabszym już nasileniu. Skąd taka zmiana miesiączki?

Jednorazowa zmiana cyklu mogła być wywołana przez wiele czynników, m. in. zmianę klimatu (nawet nieznaczną), diety, przez stres itp. Nie jest to powód do zmartwień, czy niepokoju. Powinna Pani uważnie obserwować następny cykl i jeśli również będzie odbiegał od reguły, niech skontaktuje się Pani ze specjalistą, ginekologiem.

Witam serdecznie, powodów może być co najmniej kilka.
(Niestety nie podaje Pani jak się Pani leczyła)
Radziłbym pójść do endokrynologa.
Pozdrawiam