Skąd te białe plamki na wargach sromowych?

Na moich wargach sromowych małych pojawił się "grysik" od strony zewnętrznej i wewnętrznej, nie wiem co to, gdy pociągnę za mniejszą wargę sromową, widzę kilkadziesiąt małych plamek, są koloru białego, nie boli, nie piecze.. nigdy wcześniej nie przyglądalam się swoim wargom sromowym, ale widok tego "grysiku" mnie troszkę martwi, czy to taki urok, czy zmiana chorobowa? Proszę o radę.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyznam, że nie do końca rozumiem Pani opis - zmiany były zawsze, czy wystąpiły w ostatnim czasie?

Niestety bez badania ginekologicznego nie da się odpowiedzieć na zadawane przez Panią pytanie, zmiany mogą być objawem infekcji lub podrażnienia.

Zachęcam do wizyty u ginekologa, szczególnie gdy zmianom towarzyszy nieprawidłowa wydzielina pochwowa, świąd, ból, pieczenie, bolesne oddawanie moczu.
Pozdrawiam.