Skąd te bóle w klatce piersiowej i ścisk?

Witam od 7 dni mnie pobolewa w klatce mam dziwne kucia i bule i cały czas odczuwam ścisk i ten bul promieniuje N tył ; (( i sprawdzam ciśnienie to mam cały czas 140 na 90 puls 97 albo 102 czy to może być od nerwicy bo miałem robione badania echo serca rtg klatki piersiowej i wgl i jeszcze od czuwam pulsacje A glowie ucisku i też zawroty co jakiś czas i jak nabieram powietrze to mnie kuje czy jakby rwie I co róż mi się ciężko oddycha

Dzień dobry!
W takich sytuacjach diagnostykę rozpoczyna się u lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić wszelkie potrzebne badania i sprawdzić czy podłoże Pańskich dolegliwości nie tkwi w ciele. Jeśli to wykluczy, warto poprosić o skierowanie do lekarza psychiatry, a następnie do psychologa. Wówczas rozpocznie się diagnoza w kierunku psychicznego podłoża trudności.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska