Skąd te bóle w nadbrzuszu?

Witam, jestem kobietą i mam 22 lata. Jem różne rzeczy, i smażone i gotowane. Staram się jeść owoce i warzywa a unikać cukrów i soli. Nie jem fast foodów w ogóle. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Od roku miałam stresująca pracę i nieregularnie się odżywiałam. W pracy jadłam szybko albo wcale. Od pół roku zauważyłam, że po większej ilości alkoholu albo też większej kolacji miewam bóle w nadbrzuszu. Zazwyczaj występują w nocy i ustępują nad ranem. Robiłam USG i wszystko wyszło dobrze. Badania wątroby i brzucha wyszły tak sobie. RBC - 4,58 HCT - 38,2 HGB - 11,6 PLT - 283 WBC - 5,3 OB - 23 TSH - 0,83 ALT - 98 AST - 44 Glukoza - 90,8 ! od razu zaznaczam, że nie proszę o opis wyników, tylko umieszczam je tu, aby lekarz, który to przeczyta miał przejrzyste informacje. Zapisałam się do gastrologa ale muszę czekać ponad miesiąc. Czy Państwo moglibyście mi pomóc w jakichś ustaleniach, tego co mi dolega? Wizyta jest późno a ja się troszkę martwię. Nie wiem czy to wina tabletek, ciągłych nerwów, alkoholu (choć piję rzadko i mało) czy odżywiania. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Opisywane przez Panią dolegliwości bólowe nadbrzusza mogą wskazywać chorobę wrzodową dwunastnicy.  Charakterystyczne dla tej jednostki chorobowej są bóle nadbrzusza w nocy, bóle głodowe (poprawa po spożyciu posiłku). Dolegliwości może zaostrzać alkohol.  Typowa jest sezonowość - nasilenie w okresie wiosennym i jesiennym. Prawie zawsze ta jednostka powiązana jest zakażeniem Helicobacter pylorii.

Dlatego w celu diagnostyki warto jest wykonać badanie gastroskopii z testem na obecność H. pylorii. Również można wykonać sam test oddechowy na obecność tego patogenu. W razie potwierdzenia będzie konieczne leczenie antybiotykami w celu eradykacji bakterii. Oczywiście ostateczne rozpoznanie może postawić tylko lekarz, który osobiście zbierze wywiad, przeprowadzi badanie i będzie miał do wglądu wszystkie wyniki.

W czasie oczekiwania na wizytę lekarz pierwszego kontaktu może przepisać leki, które by działały łagodząco na dolegliwości, np. inhibitor pompy protonowej.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty