Skąd te dolegliwości i co oznaczają?

Witam, od pewnego czasu mam dziwne objawy, jednak wczoraj już zdecydowanie się zaniepokoiłam. Od miesiąca zdarza się że przed oczami pojawiają mi się "linie" tak jakbym patrzyła długo na światło, a później odbijało mi się w obrazie. Zawsze dotyczy to jednego oka, nigdy dwóch naraz, ale jest to naprzemienne. Mam uczucie, że oko mi drga i obraz mi się zamazuje, co utrudnia mi koncentrację. Od dwóch tygodni wzmocnił się też ból głowy, szczególnie wczoraj, ból był tak silny, że nie wiedziałam co się dzieję - ból pojawia się nad uszami, w dwóch punktach, tak jakby os skroni przesunąć palce w głąb głowy. Do tego właśnie wczoraj odczułam drżenie kolan i słabość mięśni. Czułam się niestabilna na własnych nogach. Nie wiem czy ma też coś wspólnego ból brzucha rozciągający się na wysokości bioder. Czy takie objawy nasuwają podpowiedź co może mi dolegać??
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Objawy oczne oraz bóle głowy, mogą wskazywać na zaburzenia wzroku i wymagają konsultacji okulisty. W połaczeniu z pozostałymi objawami dotyczącymi mięśni mogą sugerować poważniejszą chorobę neurologiczna, dlatego warto również udać się do tego specjalisty. Doradzam zacząć od okulisty i mając jego opinię zasięgnąć porady neurologicznej.
Pozdrawiam