Skąd te moje dolegliwości? Co oznaczają?

Witam, mam 33 lata, od ponad pół roku czuje się okropnie, zaczęło się  od zawrotów głowy i mdłości, potem doszedł ból szyi gardła lewego ucha kłopoty jelitowo żołądkowe, zwinęłam masę antybiotyków, jest troszkę lepiej ale... obecnie (powtarza się  to co ok 3 dni) wygląda to tak, robię się b.b. słaba, jest mi okropnie zimno, mam zawroty głowy, ucisk w całym nadbrzuszu a szczególnie pod żebrami z lewej strony promieniujący lekki ból z tylu pleców pod żebrami który często się pojawia bez innych dolegliwości, mdłości, mam uczucie zmarzniętych rąk i nóg. czasem mam dreszcze, cała dygotam (temperatura ciała ok 37,0) gdy poczuje się lepiej, wtedy zaczyna mnie boleć gardło, i tak w kółko, pojawiają się  również stany depresyjne, może spowodowane tym pół rocznym okropnym samopoczuciem.  Dodam, że jestem po raku szyjki macicy (2 lata temu operacja), przez ostatni rok brałam hormony z powodu torbieli jajnika, lekarz mi je odstawił myśląc że one powodują złe samopoczucie (niestety nie) ostatnia moja morfologia w normie prócz wysokiej jak na mnie hemoglobiny 14,7, zawsze miałam ok 11,0 i hematokryt znacznie powiększony. jeśli chodzi o ciśnienie , zawsze miałam b. niskie. Proszę o rady. Dorota.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani dolegliwości są niestety bardzo mało specyficzne i nie sugerują jednej, konkretnej jednostki chorobowej. Dlatego jest potrzebne zaplanowanie ogólnej diagnostyki, która mogła by naprowadzić na przyczynę zgłaszanych objawów.

Prócz podstawowych badań krwi, jakie były już wykonane proponuję - zbadanie elektrolitów, parametrów nerkowych i wątrobowych. Usg jamy brzusznej oraz ze względu na ból lokalizujący się zwłaszcza w rzucie żołądka, po konsultacji z lekarzem rozważenie wskazań do gastroskopii.

Jeżeli rzeczywiście są stany depresyjne warto skonsultować się również ze specjalistą, ponieważ bywa i tak (zwłaszcza w przypadku mało specyficznych dolegliwości), że objawy somatyczne są maską depresji i prócz nich praktycznie nie ma innych odchyleń.

W zależności od wyników powyższych badań i konsultacji , będzie można zaplanować dalsze postępowanie.

serdecznie pozdrawiam!