Skąd te poronienia i ciągle wysokie IgM?

Dzień dobry!
Mam synka, ma już 6 lat i z ciążą ani z dzieckiem nie było żadnych problemów. Kolejna ciąża była 2007 roku, ale niestety zakończyła się poronieniem w 9 tyg. Trzecia była w sierpniu 2009 roku i myślałam, że już się uda, lecz niestety również w pewnym momencie serduszko przestało bić i też ok. 9-10 tyg.
W maju tego roku brałam już zastrzyki i wszystko miało być pięknie, lecz kolejna strata, tym razem w 10 tyg. Zrobiono mi szereg badań, wszystkie w normie, ale okazało się, że mam Toxoplazmozę.
IgG i IgM dodatnie. Było to w maju. Lekarze stwierdzili, że utrata poprzedniej ciąży z sierpnia 2009 i tej z maja br. spowodowane były właśnie Toxoplazmozą.
W sierpniu zrobiłam kolejne badania na Toxoplazmozę i IgM, dalej utrzymywało się na wysokim poziomie i dopiero po mojej interwencji lekarze wprowadzili mi leczenie (wcześniej myśleli, że jak reszta zarażonych uodpornię się sama), wprowadzili mi leczenie. Przez dwa miesiące, tj. Do 22.10.2010 brałam dwa razy dziennie R*** i B***.
Wczoraj powtórzyłam badania i myślałam, że choć trochę leczenie pomogło i IGM spadło, ale niestety się przeliczyłam. Utrzymują się na tym samym poziomie, a nawet minimalnie wyższym.
Mój ginekolog stwierdził, że leczy się to tylko przez 3 miesiące, a potem się uodpornię. Kazał mi przez miesiąc jeszcze brać leki, a potem mimo IgM dodatnich mogę starać się o dziecko, bo i tak nic mu nie będzie. W styczniu 2010 jestem umówiona do poradni genetycznej. Co mam robić? Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
co do leczenia toxoplazmozy to konieczny jest całkowity obraz poziomu przeciwciał IgM i IgG, ich dynamika wzrostu i spadku. Warto byś udała się także do Poradni Reumatologicznej, poronienia mogą być spowodowane także procesem autoimmunologicznym. Reumatolog powinien zrobić szereg badań, które pozwolą wykluczyć lub przy potwierdzeniu procesu autoimmunologicznego wdrożyć leczenie.
Pozdrawiam serdecznie!