Skąd te problemy psychiczne na tle nerwowym?

Dobry wieczór :) mam na imię Adrian lat 20 jestem dzieckiem rodziny alkocholików z którymi mieszkam do dzis na mazurach :) od 2 lat moi rodzice nie piją ojciec jest chory a mama wporządku mamy dobre kontakty :) od jakichś 2 lat mam problemy psychiczne na tle nerwowym :/straszne sąsiedztwo, pies sąsiada mnie prześladuje i wyszczekiwuje całej wsi gdzie jestem i wyszczekiwuje moje mysli wszystkim:/ nic nie potrafię ukryc przed nikim ani odnaleźć się w doroslym życiu (potrzebuję porady psychologa)

W tej sytuacji należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Opisane przez Pana trudności mogą już wskazywać na poważniejsze zaburzenia, dlatego koniecznie powinien zdiagnozować je lekarz. W razie potrzeby skieruje do dalszych specjalistów (np na psychoterapię).

Witam Pana
Źródłem Pana obecnych problemów, frustracji
i dyskomfortu są przykre doświadczenia z przeszłości
i zapewne zaniżona przez to Pana samoocena.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
Ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a także do podjęcia psychoterapii, która pozwoli Panu
spojrzeć na siebie, na swoją przeszłość, teraźniejszość
i przyszłość z odpowiedniej perspektywy.
Podczas terapii wzmocni Pan też poczucie własnej wartości,
odzyska Pan równowagę wewnętrzną, a Pana życie
nabierze sensu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl