Skąd te wahania w cyklu miesiączkowym?

Witam mam 23 lata. Urodziłam już jedno dziecko ale od tego czasu już minęło troche. W tym roku od jakiś 4 miesięcy mój cykl powiększył się o 7 dni. W dodatku przez ostatnie 5 dni przed okresem bardzo bolą mnie piersi nawet przy zwykłych czynnościach. Jakie mogą być tego przyczyny? To hormony czy dodatkowe kg? Nie wiem co się dzieje i jak działać by to wyregulować...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć