Skąd te wahania wagi podczas odchudzania?

Witam, od 11 miesięcy jestem na diecie 500kcal. W ciagu 6 miesięcy schudłam z wagi 65 do 48 (kobieta, 22lata, 165cm) i od tego momentu zaczeły się dziać jakieś cuda! Wcześniej każdego dnia waga pokazywała mniej a teraz szaleje - raz chudne raz tyje jedząc dokladnie to samo. Zrezygnowałam z pieczywa, dodałam więcej białka i dalej jest to samo. Bardzo prosze o odpowiedź co zrobić, żeby to pokonać (bo dlaczego tak sie dzieje to już wiem - organizm się wzbrania i walczy..)bardzo mi zależy! Dziękuję.

Witam serdecznie,

Pani dieta to głodówka! Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

To nie jakieś cuda, tylko walka organizmu o normalność. Dieta 500kcal jest zabójcza i natychmiast należy ją zakończyć. Stopniowo proszę zwiększać kaloryczność 1200, 1500 i ostatecznie 1700-1800kcal, żeby wrócić do mądrego żywienia. Pozdrawiam