Skąd te wymioty po wysiłku fizycznym?

Od kilku dni mam problem , po najmniejszym wysiłku fizycznym , pochylaniu jest mi nie dobrze i naciąga mnie na wymioty. Budzę się w nocy z bólem w klatce piersiowej, wysoko przy ramionach pomaga podniesienie rąk w górę , gdy odbije mi się "powietrzem" Wszystko wraca do normy . W dzień pracuje normalnie. Dodam że ostatnio żyje w ogromnym stresie , choroba taty, nowa praca. Wyniki morfologi ok Cukier ok Prześwietlenie klatki bez zmian ogniskowych, budowa serca nie powiększona. Pomocy.

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy są jak najbardziej odpowiedzią Pana organizmu na stres, o którym Pan wspomniał i który to pojawił się w Pana życiu.

Jak poradzić sobie ze stresem?
Praktycznym podejściem jest zmiana, czyli zaktualizowanie własnej sytuacji.
Istotne jest, żeby miał Pan przekonanie, że wielu sytuacji i wydarzeń życiowych nie jest w stanie przewidzieć, a tym samym ich uniknąć.
Jest rzeczą naturalną, że człowiek unika sytuacji trudnych, doprowadzających do stresu.
Stara się nie dopuszczać do ich powstania, a jeśli już powstały, to próbuje wycofać się i uciec przed światem.

Zachęcam Pana do zadbania o siebie, czyli o podzieleniu się swoim niepokojem, uczuciem lęku i przeżywaniem z osobą bliską, która wysłuchałaby Pana, była obecna i nie oceniała.

Bo mówienie o swoich uczuciach redukuje stres.
Nie ma nic gorszego dla zdrowia psychicznego i umysłu, jak brak rozmowy o swoim przeżywaniu z najbliższymi, czy psychologiem, terapeutą.

Podsumowując, zachęcam Pana do kontaktu i rozmowy z psychologiem-
w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko radosnej codzienności,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Dzień dobry. Jeżeli wyniki nie wskazują na przyczyny medyczne powstałych objawów, kolejnym krokiem powinna być diagnostyka psychologiczna. Wspomina Pan o nasilonym stresie, więc sam Pan podejrzewa gdzie może tkwić przyczyna. Często, narażeni na przerastające nasze możliwości poradzenia sobie stresory, możemy mieć symptomy somatyczne mające swe podłoże właśnie w sferze emocjonalnej. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Jest wiele skutecznych technik terapeutycznych pozwalających na podniesienie odporności na stres. Pozdrawiam.