Skąd ten lęk, że mam guza mózgu?

Witam. Bardzo się boje sie ze mam guza mozgu... codziennie boli mnie glowa, do tego nudnosci. Boli mnie raz lewa strona, raz prawa, czasem obydwie, klucie w szyji, bol promieniuje do oka, skroni, potylicy, czuje jakbym miala napieta skore... mimo dobrych wynikow krwi, prywatnie zrobir tomografie glowy. Oprocz tych objawow, nic mi nie dolega(jednak mam silna nerwice i depresje). Nie spie w nocy, ciagle placze i szukam objawow guza... bardzo sie boje, czy to moze byc guz?

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą także wskazywać na mocną odpowiedź Pani organizmu na chroniczny stres.
Sugerowałabym skonsultować się wstępnie z lekarzem pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Panią kontrolnie do neurologa, z wynikiem tomograficznym (który ma Pani w planie wykonać prywatnie) celem rozwiania Pani obaw.
Jeśli objawy będą wykluczone pod kątem neurologicznym, z mojej strony zachęcałabym Panią do podjęcia terapii, która byłaby pomocną w dotarciu do prawdziwej przyczyny Pani objawów.

Życzę Pani tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Jeżeli ma Pani nerwicę i depresję (zdiagnozował to u Pani lekarz psychiatra czy to tylko Pani podejrzenie?) to jednocześnie nieprawdą jest, że "nic Pani nie dolega". Faktycznie odczuwalne skutki zaburzeń funkcjonowania psychologicznego są realnym cierpieniem, a prawdopodobnie o tym świadczą opisane przez Panią objawy. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem celem poprawnej diagnozy i (co najważniejsze) zaplanowania działań terapeutycznych. Pozdrawiam.

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Warto jednak przeprowadzić pełną diagnostyką neurologiczną,
w celu wykluczenia tego czego Pani się obawia, chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli jednak ma Pani zdiagnozowane zaburzenia depresyjno – nerwicowe,
to przede wszystkim należy je właściwie wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjno – nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu, czyli przyczyny Pani lęków i innych
dolegliwości i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
Pani lęków, nerwicy, depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl