Skąd ten poważny problem z ciśnieniem skokowym?

Dzień dobry. Od dwóch mam poważny problem z ciśnieniem skokowym. Podczas hospitalizacji (po nadciśnieniu 220/139 i pulsie 120) lekarze przepisali mi walsartan 160mg łączony z hydrochlorotiazydem 12,5mg rano i na wieczór oraz amlodypinę 5mg rano. Różni lekarze rekomendują odmienne dawkowanie. Obecnie miewam ciśnienie od 87/54 do 165/126 (puls 110). Po rekomendacji od lekarza hipertensjologa aby odstawić walsartan z hydrochlorotiazydem, na trzeci dzień nastąpił rzeczony skok na 165/126. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza modyfikacja dotychczasowego leczenia, proponuję udać się do lekarza POZ, należy rozważyć skierowanie do szpitala - oddział chorób wewnętrznych.