Skąd ten problem z zaśnięciem?

Witam mam problem z zaśnięciem i spie.krótko zasnalem o 2 przebudzilem sie po 6 .Mam bole serca ktore.odczuwam np teraz i nagle uderzenia cisnienia .Mam 25 lat..Nie mam pojecia co mi dolega i kiedy to przejdzie

Dzień dobry. Zaburzenia snu są jednym z częstszych symptomów trudności związanych z obszarem funkcjonowania psychologicznego. Nagromadzony stres powoduje napięcie, które uniemożliwia nam relaks i na właściwy wypoczynek organizmu podczas snu. Stąd mogą występować problemy z zaśnięciem a także wczesne wybudzanie. Dodatkowo pisze Pan o bólu serca. Może to być także nerwoból czyli somatyczny objaw skumulowanego napięcia nerwowego. Najwłaściwiej byłoby skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu celem sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia, może wykonania również podstawowych badań. Wiele czynników może wpływać na pogorszenia Pana kondycji np. niedobór witamin, zaburzenia hormonalne itp. Jeżeli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, kolejny krokiem powinna być diagnostyka psychologiczna. Wówczas wskazaniem do ewentualnej pracy terapeutycznej będą wnioski diagnostyczne. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, nerwice, lęki, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl