Skąd ten silny ból podbrzusza?

Witam. Jestem osobą młodą, mam 18 lat. Mam problem z silnym bólem podbrzusza, które zaczęło się 5 godzin po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Ból trwa już 8 godzin. Nie mogę się wypróżniać. Moja dieta jest raczej dostosowana do mojego wieku, odżywiam się zdrowo. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Opisany ból jest dość ogólny, dlatego ciężko znaleźć jednoznaczną przyczynę, jednak może ona wynikać np. ze stanu zapalnego trzustki.
Powinna się Pani udać do lekarza, a jeśli ból się nasila sugerowałabym wizytę na SOR.
Pozdrawiam
Dietetyk kliniczny, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Przyczyny bólów brzucha są bardzo różne. Jest to mało precyzyjny objaw, żeby trafnie zdiagnozować ewentualną chorobę. Zalecam skonsultować się lekarzem, aby wykryć powód tego bólu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Najczęściej spotykane alergeny pokarmowe
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/najczesciej-spotykane-alergeny-pokarmowe.html?c=6