Skąd ten stan zapalny penisa?

Dzień dobry! Tydzień temu zauważyłem, że na żołędziu mojego penisa pojawiło się kilka czerwonych malutkich krostek, po 2 dniach ich ilość się powiększyła i objęła również napletek od wewnętrznej strony, od dwóch dni obserwuję, że krostki pękają i zostawiają ślady, swego rodzaju blizny. Członek tzn. żołądź i napletek od wewnętrznej strony są cały czas zaczerwienione. Istotnym faktem jest, że przed problemem z penisem uprawiałem seks oralny. Byłem w dniu wczorajszym u lekarza dermatologa-wenerologa, a ten (jedynie?) przepisał mi roztwór 0,2% S****200,0 do przemywania członka. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na pytania: czym jest roztwór, który otrzymałem i czy w takim stanie zapalnym (jak to określił lekarz) jest wystarczający? I co ważniejsze, czy takie obajawy mogą wskazywać na grzybicę? Czy jedno zbliżenie (seks oralny) wystarczy by się zarazić grzybicą? Jakie leczenie oraz lekarstwa Państwo sugerujecie? Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Roztwór o który Pan pyta to azotan srebra, stosowany od bardzo dawna w medycynie. Preparat ma właściwości odkażające, bakteriobójcze i ściągające.
Opisane objawy mogą sugerować grzybiczy charakter infekcji.

Niestety podczas seksu oralnego także jest się narażonym na infekcje, nawet jeżeli zbliżenie miało miejsce tylko raz. A leczenie proponuję utrzymać takie jak zalecił lekarz, jeżeli po kilku dniach nie uzyska Pan poprawy konieczna będzie powtórna wizyta.
Pozdrawiam.