Skąd to nieustanne uczucie nerwów i niepokoju?

Mój problem polega na tym że czasami kiedy wychodzę z domu i idę coś załatwić to czuję w środku jakiś niepokój nerwy. Np wczoraj musiałem iść do sklepu i przy płaceniu trzęsły mi się ręce, najgorsze było to, że tym bardziej o tym myślałem wpadałem jeszcze w większą panikę (co ekspedientka sobie pomyśli) Dodam że po spożyciu alkoholu problem znika Może to dlatego że piję kawę? Nawet kupiłem magnez ale nie pomaga Co to może być? Jakaś nerwica? Wiem, że mój brat i ja mają podobnie. Jak to wyleczyć?

Witam, jak to wyleczyć dowie się Pan u psychoterapeuty, którego powinien Pan jak najszybciej odwiedzić.
Psychoterapeuta postawi diagnozę i zaproponuje dalszę terapię. W razie problemów z terminami może Pan spróbować u mnie przez Skype.
Pozdrawiam

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem ponieważ odczucia które Pan opisuje mogą mieć związek z podłożem psychologicznym, zaburzeniami lękowymi. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki z NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Skierowanie do psychologa NFZ może wystawić lekarz rodzinny lub lekarz psychiatra. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, długotrwały stres
lub przykre czy traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie
i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl