Skąd to nieustanne wzruszanie się?

Witam mam pewien problem ze sobą i nie wiem jak sobie z tym poradzić.Mam 25 lat mój problem dotyczy emocji otusz jak szef czy jakaś osoba przełożona zleca mi polecenie do wykonania to się w zruszam jakbym miał płakać oczywiście nie płacze,tak samo jak mam w czymś racje i zgadzam się z kimś to tak samo mam .Moje zapytanie brzmi co mi dolega i jak mogę sobie z tym poradzić ?

Szanowny Panie, z toku Pana wypowiedzi wnioskuję, że nie dolega Panu nic w znaczeniu medycznym, psychologicznym. Emocje, którymi Pan reaguje są prawdopodobnie odzwierciedleniem tego, co Pan uważa, myśli, sądzi o sytuacjach, które Pan opisuje. Aby jednak lepiej zrozumieć ten stan rzeczy proponuję skonsultować się z psychologiem. Być może wspólnie dotrzecie do możliwych przyczyn.
Pozdrawiam

Witam Pana
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie, musiałabym
poznać więcej szczegółów, np. czy wydarzyło się w Pana życiu
coś szczególnego, jaki styl życia Pani prowadzi, jakie są Pana
potrzeby, oczekiwania, marzenia… itp.
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności.
Do najczęstszych należą stres, bolesne przeżycia
w przeszłości, lęki, depresja
Możliwe też, że Pana emocjonalny sposób reagowania
wynika z deprywacji jakiejś ważnej dla Pana potrzeby.
Jednak to tylko przypuszczenia.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła Pana
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem
i ewentualnie podjęcia terapii psychologicznej.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl