Skąd to opóźnienie okresu?

Mam problem, spóźnia mi się okres 7 dni, byłam już u lekarza, ale powiedział mi, że ciąży nie widać, kazał zrobić mi test ciążowy, ale wyszedł negatywnie.
Pytałam się, czy przypadkiem nie jest to związane z jakąś torbielą, ponieważ we wrześniu miałam operację związaną z usunięciem torbieli prawego jajnika, ale powiedział, że nic takiego nie widać. Zawsze miałam regularne miesiączki i nie wiem już, co mam robić.
Pomóżcie!

Dzień dobry!

Opóźnienie miesiączki nie zależy od wspomnianej przez Panią operacji. Zaburzenie mogło wystąpić np. pod wpływem stresu, nieregularnego trybu życia, nadmiernego wysiłku czy odchudzania.

Jeśli miesiączka nie pojawi się sama w ciągu 14 dni, należy się zgłosić ponownie do lekarza.

Z poważaniem