Skąd to wysokie BHCG?

Witam ostatnia miesiączka 24 luty, cykle mam nie regularnie, od 2 dni jestem po planowanym dniu miesiączki, dziś byłam u lekarza stwierdził niepekniety pęcherzyk ok 4 cm, zobaczył też polip ok 18mm. Ponieważ nie stwierdził ciąży kazał wykonać test hcg. Wyszedł 2o1 mln/ml. Podobno nie można zajść w ciążę bez owulacji więc skąd te wysokie hcg? Dodam że mam tylko lewy jajnik prawy mi całkowicie usunięto z powodu torbieli. Jestem obecnie 9 miesięcy po cc (bliźniaki) nie mam żadnych objawów ciąż

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie beta hcg i koniecznie ponownie udac się do lekarza ginekologa