Mężczyzna , 22 lata Dzień dobry, Tydzień temu rozciąłem palec szkłem po upadku ze szklaną butelką. Z racji tego, że była to noc, obmyłem tylko palec i owinąłem chusteczką. Dopiero kolejnego dnia zdezynfekowałem go i założyłem opatrunek. Rana się goiła, ale pojawił się bolesny obrzęk. Myślałem, że palec spuchł, ale teraz nie mam już pewności. Nie straciłem czucia w opuszku, ale dotykanie okolicami rozcięcia boli i daje efekt dotyku przez zaschnięty wosk. O co chodzi? Link do zdjęć: https://imgur.com/a/lbJ6m
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Zaburzenia czucia – Zaburzenia czucia mogą być różne, co wynika z dysfunkcji receptorów umiejscowionych w różnych miejscach w organizmie. Możemy wyróżnić zaburzenia czucia powierzchownego lub trzewnego. Dzięki czuciu – jednej z podstawowych funkcji układu nerwowego – organizm ludzki potrafi rozpoznać i reagować prawidłowo na różne bodźce z zewnątrz i z wnętrza ciała.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: