Skąd u mnie duszności przy piciu alkoholu?

W przeciągu ostatniego miesiąca wydarzyło się u mnie cos bardzo niepokojącego. Otóż, siedząc ze znajomymi przy stole, popijając alkohol dostałam nagle duszności, serce zaczęło mi bić bardzo mocno, czułam się jakbym była zamknięta w przezroczystym pudełku. Ich głosy do mnie nie docierały, a ja sama czułam się jakbym przeżyła cos w rodzaju "umierania". Po miesiącu podobna sytuacja miała miejsce na parkingu w samochodzie. Znajomi, którzy ze mną siedzieli, nagle wydali mi się bardzo agresywni, muzyka w radiu zrobiła się głośniejsza i irytująca. Wszystko tak bardzo się zaczęło nasilać, aż serce zaczęło mi walic jak opentane. Musiałam wysiąść z samochodu, bo czułam, ze dłużej tam nie wytrzymam. W końcu się uspokoiłam, trwało to może jakieś 5 minut. Moje pytanie jest następujące, czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza i co to może być? Domyślam się, ze ma to podłoże psychologiczne, ale boje się reakcji lekarza na moje "objawy".

Opisane objawy są najprawdopodobniej objawami napadu lęku panicznego. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty, który pomoże zrozumieć jego przyczyny, a także przepracować je i poradzić sobie z nimi.

Nie ma powodów aby obawiała się Pani reakcji specjalisty. W gabinecie psychologa, lub psychoterapeuty w intymnych warunkach spotka się Pani z osobą rozumiejącą Pani strach, oraz przerażające doświadczenia i gotową pomóc Pani się z nimi uporać.
Tak jak napisała Koleżanka powyżej, objawy opisywane przez Panią sugerują nadmierne odczuwanie lęku, lub napady paniki. Są to trudności, które poddają się psychoterapii i można sobie z nimi poradzić przy wsparciu profesjonalisty. Im szybciej zgłosi się Pani po pomoc, tym szybciej upora się Pani z tymi przerażającymi, nawiedzającymi Panią odczuciami, dla tego zachęcam do skorzystania z pomocy.