Skąd u mnie problemy z ciśnieniem?

Dzień dobry. Dziś rano gdy wstałam z łóżka prawie zemdlałam, zebrało mi się na wymioty, zrobiło mi się słabo, miałam przez długi czas ciemno przed oczami, straszny pisk w uszach, oblewały mnie zimne poty, nie mogłam nic powiedzieć, drętwiały ręce i stopy, do tego zaczęlam sie trząść. Cieśnienie mialam 99/66 puls 62. Po godzinie objawy lekko ustąpily lecz nadal nie moge ustac ciśnienie 98/71 puls 58. Mam 20 lat, 173cm 55kg, nigdy nie mialam problemow z cisnieniem.

Witam!
Ortostatyczne spadki ciśnienia krwi nie są rzadkością u młodych, szczupłych, wysokich osób. Nie należy gwałtownie zmieniać pozycji z leżącej na stojącą. Jeżeli coś takiego wystąpi należy przez chwilę posiedzieć z głową opuszczoną na kolana, Z tego zazwyczaj się wyrasta. Jeżeli nie to należy się zwrócić do swojego lekarza POZ.
Z poważaniem
W. Łuczkowski