Skąd u mnie zaburzenia koncentracji?

Witam. Mam 28 lat od jakis 2 lat problemy że snem początkowo zmian diety piłam mleko i liczyła barany...to trochę żart ale do rzeczy od kiedy mój sen nie przekraczał 4 godzin plus t tym czasie 2 pobudki skorzystałam z porady lekarza zolpic ok fajnie pomagał na 4 miesiące ale sen i tak bylina przerywki czy tabletkę brałam o 23 a o 2-3 brałam kolejną dawkę ( tak wiem tak nie można ale chciałam porostu się kiedyś wyspać nie przerwanie chociaż 5 godzin ) później występowały zaburzenia koncentracji

Szanowna Pani,

Zaburzenia snu są jednymi z najbardziej uporczywych objawów. Jeżeli utrzymują się tak długo, jak Pani opisuje, to mogą mieć wpływ na rozmaite aspekty funkcjonowania - zaburzenia koncentracji to tylko jeden z możliwych negatywnych skutków ubocznych.
Po pierwsze, sugerowałabym udanie się ponownie do lekarza (być może warto umówić spotkanie u jakiegoś innego specjalisty, który świeżym okiem spojrzy na sprawę i zaleci wykonanie gruntownych badań). Po wykluczeniu przyczyn somatycznych, proponuję udać się do lekarza psychiatry, który oceni czy istnieją przesłanki by podejrzewać podłoże psychologiczne (emocjonalne). Zaleci także stosowną farmakoterapię. Warto przy okazji wizyty wspomnieć mu o leku i dawkowaniu, które Pani stosowała.
Zastanawiam się, czy wystąpienie problemów ze snem łączy Pani z jakimś trudnym wydarzeniem lub okresem w życiu? Być może nadmiar stresu wywołał pierwotnie taką reakcję (lub nadal wywołuje). W takim wypadku pomocna byłaby wizyta u psychologa lub psychoterapeuty. Specjalista ten dobierze odpowiednią terapię i nauczy metod relaksacyjnych, które pomogą Pani w lepszym zasypianiu. Życzę powodzenia.

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani na zdrowy sen, naturalną biologicznie czynną Melatoninę, rekomendowaną i dostępną w aptece.

A jak jest u Pani z aktywnością fizyczną?

Z przesłaniem pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com