Skąd wiadomo, że morfologia jest w porządku?

Witam serdecznie, bardzo proszę o interpretację wyników mojego 25 letniego syna. Morfologia- WBC-8,31; RBC-5,14; HGB-16; HCT-46%; MCV-89,5: MCH-31,1; MCHC-34,8; PLT-397; RDW-SD-41,1; RDW-CV-12,8%; PDW-10,9; MPV-9,7; P-LCR-22,9%; PCT-0,38%. Immunochemia- TSH-1,48 ulU/mL. Mocz badanie ogólne- pH-6; osad moczu- Leukocyty 1 wpw. Syn chudnie w oczach. Czekam na odpowiedz od Państwa. Pozdrawiam czytelniczka abc Zdrowie

Witam! Przytoczone wyniki badań są prawidłowe. Aby jednak dokładniej ocenić parametry morfologii krwi radziłabym wykonać ręczny rozmaz układu białokrwinkowego (rozmaz WBC na poszczególne frakcje leukocytów). Proszę pamiętać, aby badanie było wykonane ręcznie gdyż wyniki z analizatorów automatycznych są dużo mniej dokładne. Ocena funkcji tarczycy jest natomiast najpełniejsza przy badaniu stężenia jej wolnych hormonów - fT3 i ft4. Być może bowiem mimo prawidłowego wyniku TSH mamy do czynienia z jej nadczynnością, powodującą nadmierne chudnięcie syna.