Skąd wziąć pomysł na życie?

Witam. Mam 19 lat i jestem mężczyzną. Pierwszy raz w swoim życiu jestem na jego wielkim "zakręcie". Chciałem zostać strażakiem, niestety do szkoły, u której ubiegałem się o przyjęcie nie dostałem się. W tym momencie mieszkam z tatą, na studia nie poszedłem ponieważ budżet mojej rodziny na to nie pozwala. Chciałbym się usamodzielnić, chciałbym mieszkać sam. Niestety nie mam pomysłów jak mogę zrealizować swój cel, nie mam pracy i pozostaje na utrzymaniu taty. Do tego dochodzi rozstanie z bliską osobą. Cały czas jestem przybity, teraz nic mnie nie cieszy. Czuje że potrzebuje zmian w swoim życiu, pewnej świeżości po prostu czegoś nowego. Niestety brak mi jakichkolwiek pomysłów. Pomocy;)

Witam.

Mając 19 lat, ludzie często odczuwają potrzebę zmiany, nowości czy po prostu większej swobody. Z tego powodu często też myślą o wyprowadzeniu się od rodziców.

Czytając Twój list wnioskuję, że zdajesz sobie sprawę, że aby zacząć się usamodzielniać potrzebna jest przede wszystkim praca. Na początek, warto jednak się zastanowić, czy powinieneś swój czas przeznaczyć na pierwszą lepszą pracę, czy może lepiej będzie się jeszcze pouczyć  i w przyszłości starać się ponownie zdać egzaminy, by móc zostać strażakiem.

W wieku nastu lat, wydaje nam się, że jak nie idziemy na równi z naszymi rówieśnikami, to coś bezpowrotnie nam ucieka. Tymczasem, trzeba sobie uświadomić, że nasze życie nie może się składać z samych sukcesów. Niejednokrotnie w życiu będzie tak, że na realizację naszych marzeń, będziemy musieli poświęcić więcej czasu, niż zamierzaliśmy na początku.

Serdecznie pozdrawiam.