Skąd wzięły się te codzienne bóle głowy?

Dzień dobry. Proszę o pomoc.. Zapisałam się na tomografie glowy, po 4miesiacach codziennego bolu glowy... robilam badania krwi i hormonow, mocznik, kreatynine, wyniki bardzo dobre. Dodam, ze kilka lat temu mialam nerwice, obawiam sie, ze wrocila wraz z depresja... mysle o guzie mozgu, chociaz oprocz boli, nudnosci bezsennosci i braku apetytu nie mam innych objawow od 4miesiecy. Te objawy pojawily sie w marcu po smierci kolezanki, bardzo to przezylam. Czy mam powody do niepokoju?

Witam,

zalecany jest rezonans głowy - w celu diagnostyki chorób somatycznych, jednak całkiem możliwe, że czynnik psychologiczny jest przyczyną Pani problemu, zalecałabym leczenie metodą psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że rozumiem, tak jak potrafię Pani trudne doświadczenie emocjonalne po utracie Koleżanki.

Stres u Pani przeszedł prawdopodobnie w stan przewlekający się, co może objawiać się opisanymi przez Panią symptomami.
Wskazana byłaby diagnostyka tomograficzna, celem wykluczenia symptomatologii neurologicznej.
Zachęcałabym również Panią do rozmowy i pracy terapeutycznej z psychologiem, by mogła Pani przepracować trudne doświadczenia i emocje, które prawdopodobnie nie zostały wyrażone (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Czas jest potrzebny i odgrywa ważna rolę...

Życzę tego, czego Pani teraz potrzebuje,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Warto jednak przeprowadzić pełną diagnostyką neurologiczną,
w celu wykluczenia tego czego Pani się obawia,
chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli jednak wcześniej nerwicę leczyła Pani tylko środkami
farmakologicznymi, które nie leczą nerwicy i nie rozwiązują problemów,
jedynie tłumią objawy, to pod wpływem przeżytego stresu,
możliwy jest nawrót nerwicy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu, czyli przyczyny Pani lęków i innych
dolegliwości i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy czy depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl