Skakanie na skakance po naderwaniu stawu skokowego

Witam, mam pytanie odnośnie skakania na skakance. 23.06 skręciłam i naderwałam staw skokowy. Na 3 tygodnie miałam założoną łuskę gipsową. Kostka po większym wysiłku puchnie oraz odczuwam lekki ból przy obciąganiu palców lub wykręcaniu nogi na zewnątrz lub wewnątrz. Minęło prawie 6 tygodni od zdjęcia łuski, czy po takim czasie mogę wrócić do skakania na skakance? nie są to intensywne treningi, ok 20 minut dziennie. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Witam,

Sama Pani odpowiedziała sobie na pytanie - kostka po wysiłku puchnie i boli w związku z tym odradzałabym skakanie na skakance. Lepsze będzie wzmocnienie stawu skokowego np. ćwiczeniami izometrycznymi aby zabezpieczyć staw przed kolejnymi urazami.