Skakanie na skakance w celu schudnięcia

Witam serdecznie ! Moje pytanie brzmi : wazę ponad 90 kg i zaczęłam odchudzanie , bardzo spodobała mi sie skakanka ale wszyscy ja odradzają osobom otyłym gdyż zbyt obciąża kolana kręgosłup itd . A mi sie wlasnie skakanie bardzo spodobało i chciałabym kontynuować , czy skutki mogą być rzeczywiście groźne przy takich ćwiczeniach ?! Skacze 5 min robię przerwę 10 min następnie znów 5 min skakania i 10 min przerwy , robię 3 pięciominutowe rundy dziennie , pózniej chce wydłużyć czas skakania .

Skutki zdrowotne rzeczywiście mogą być poważne dla układu kostny- stawowego. Skakanie w ogóle nie jest szczególnie polecane dla kobiet, gdyż powoduje opadanie biustu, może także naruszyć strukturę utrzymującą narządy rodne w jamie brzusznej. Radziłabym poszukać innej aktywności, która da Pani równie wiele satysfakcji, ale bez skutków ubocznych.

Witam Panią,

Niestety odradzałabym skakanie na skakance przy danej wadze ciała. Rzeczywiście podskoki negatywnie wpłynął u Pani na układ kostno-stawowy. Proponowałabym np. basen - spróbuje Pani a może akurat spodoba się podobnie jak skakanka.
Ważne aby się Pani ruszała i stosowała zbilansowaną i indywidualną dietę. Połączenie tych dwóch elementów z pewnością przyniesie pożądane efekty!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk