Skakanie na skakance w walce z cellulitem

Witam.Jezeli chce skakac na skakance 6 razy w tyg to ile minut codzienie musze skakac aby zwalczyc pomalu cellulit?czy 10-15 min wystarczy aby choc troche go zredukowac?jestem szczupla i pewnie mam cellulit wodny

Witam,

Na powstawanie cellulitu ma wpływ kilka czynników m.in .: niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu i stosowanie innych używek, wady postawy, korzystanie ze słońca bez kremów z filtrem itd.

Odpowiadając na Pani pytanie,

Jeśli nie stosuje Pani odpowiednio zbilansowanej diety i jest narażona Pani na czynniki dodatkowe wypisane powyżej, nawet gdyby ćwiczyła Pani 7 razy w tygodniu po 30 minut efekty nie będą zadowalające.
Najważniejszym elementem jest zatem dobór diety oraz wyeliminowanie wszystkich dodatkowych czynników przyczyniających się do powstawania cellulitu i wówczas systematycznie skakanie czy wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej (najlepsze formy: bieganie, pływanie, nordic walking, długie spacery, jazda na rowerze) prawdopodobnie przyniesie efekty.

Ponadto w celu redukcji cellulitu proponuję wykonywać regularne masaże, nie zapominać o wodzie, w miarę możliwości nosić luźne ubrania i chodzić w płaskich butach, wykonywać ćwiczenia siłowe na poszczególne partie mięśniowe, unikać gorących kąpieli i saun.

Proszę też pamiętać, że za cellulit odpowiedzialne są również: hormony (estrogeny), genetyka, nadmierny stres.

Zatem jeśli mówimy o walce z cellulitem, 10-15 minutowe skakanie przez skakankę bez ograniczenia innych czynników mających wpływ na powstawanie cellulitu nie przyniesie efektów.

Życzę wytrwałości,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl