Skakanka - czy możliwy jest efekt obwisłego brzucha?

Mam 20 lat, 168 cm wzrostu i ważę 69 kg. Kwestia jest taka, że zaczynam skakać na skakance, co podobno daje duże efekty. Martwi mnie tylko fakt, że możliwy jest efekt obwisłego brzucha, czego jak każdy nie chcę... czy to możliwe? czy to tylko mit? i jeśli tak to czy może bielizna wyszczuplająca (która troszkę ściśnie to, co się „dynda”:)) pomoże? a może bandaż? Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję :) Pozdrawiam

20 LAT ponad rok temu

Witam,

„obwisły” brzuch może towarzyszyć redukcji masy ciała, uzyskanej bez zwiększenia wysiłku fizycznego, czyli tylko i wyłącznie poprzez stosowanie diety niskoenergetycznej. Zazwyczaj obserwuje się jego pojawienie przy bardzo dużej wyjściowej masie ciała i szybkiej jej redukcji, kiedy skórze ciężko się przystosować do zmniejszonej w zawartości tkanki tłuszczowej, która wcześniej ją „podtrzymywała”.

Odnośnie do ćwiczeń kształtujących mięśnie brzucha, przykładowe znajdzie Pani na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pomocne może być masowanie tego obszaru i „ugniatanie” skóry palcami. Dobry efekt dadzą również regularnie wklepywane kosmetyki ujędrniające.

Pozdrawiam