Skaleczenie dłoni porcelaną

Witam, w wigilię skalexzyelm dłoń porcelana dosc poważnie, do tej pory rana jest otwarta i widać delikatnie kość. Użyłem plastrów ściągająch ale nie pomagają. Dziś dłoń spuchła i wokół rany mam siny kolor a w pracy ręka się trzesła. Co mogę z tym zrobić pomijając wizyty u lekarzy? Czy konieczna jest wizyta u specjalisty?

Witam. Niestety - wizyta jest konieczna, zwłaszcza iż w dnie jest widoczna kość ??? - oczywiście zakładając iż nie jest Pani na bezludnej wyspie ;)