Skaleczenie przy nerwicy lękowej

Dzien dobry jestem w totalnej rozsypce Rowne dwa tygodnie temu skaleczylam sie w palec dosc mocno szyba od mebli polwcialo mi duzo krwi rane oczyscilam polalam woda utleniona martwie sie o swoje zdrowie mam nerwice lekowa a do tego doszlo te skaleczenie na ktore nie ma badan i jestem przerazona zawsze jak cos mnie bolalo szlam ma badanie np krwi i wiedzialam czy jest ok w tym przypadku nie da sie nic zrobic i musze czekac

Czy podjęła Pani terapię zaburzeń lękowych? Jest ona niezbędna w momencie, gdy odczuwa Pani tak duży dyskomfort w sytuacji z małym prawdopodobieństwem negatywnych skutków (skaleczenie zostało odkażone, więc teraz powinna Pani czekać na jego zagojenie). W przypadku zaburzeń lękowych bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Polecam z niej skorzystać. Pozdrawiam.