Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 6 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skaleczenie stopy zardzewiałym gwoździem a wskazania do interwencji lekarskiej

mam 52 lata. Nie pamiętam swojej historii szczepień przciwtężcowych. Zapewne była standartowa dla mego wieku. Na pewno w ciagu całego życia raz czy dwa przy skaleczeniu podano mi profilaktycznie szczepionkę. W dniu wczorajszym zakłułem stopę w ogrodzie stając na starą deskę z zardzewiałym gwoździem. Rana ma 2-3 milimetry głębokości. Prawie nie krwawiła. Czy iść z tym problemem do lekarza czy raczej prawdopodobieństwo tężca jest znikome?
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że zdecydowanie warto zastosować profilaktykę p/tężcową. Tym bardziej jeśli nie wie Pan kiedy była ostatnia szczepionka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy