Skaling a piaskowanie zębów

Odn.skalingów zębów wyczytałam,że:"Jeśli jest bardzo cienka warstwa kamienia lub problemem jamy ustnej jest głównie osad, stosuje się samo piaskowanie zębów." Dlaczego? Ze wzgl.na ryzyko uszkodzenia/pozbawienia szkliwa? Skaling w takim przyp.może zniszczyć szkliwo? (Piaskowanie natomiast nie stanowi żadnego takiego zagrożenia, jest bezpieczne?)

Skaling zębów przez wielu pacjentów uważany jest za bezbolesny, chociaż towarzyszy mu uczucie dyskomfortu. W rzeczywistości wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Skaling wykonuje się za pomocą ultradźwięków. Zabieg łączący skaling i piaskowanie zazwyczaj kosztuje około 150 zł, co nie jest wygórowaną ceną za zdrowe zęby wolne od kamienia. Nasza klinika dla poprawy usług wykonuje ten zabieg pod mikroskopem, dzięki czemu oczyszczanie zębów jest przeprowadzone bardzo dokładnie.