Skąpa, bezbolesna i długa miesiączka a objawy ciąży

Czy skapa , bezbolesna i dluzsza miesiaczka to objaw ciazy? Przedewszystkim 3 tygodnie temu robilam test ciazowy i wyszedl ujemny . Okres mam co 28 dni przy czym miesiaczka trwa 5 dni . A przez ostatnie dwie miesiaczki okres mialam bardzo skapy , pierwsze 2 dni ciemne brazowe plamienia pozniej lekko krwawiace dwa dni i pozniej znow dwa dni brazowego plamienia , podczas tej miesiaczki trwalo to az 8 dni .Dodam ze jakies 3 mies temu zaczelam uzywac tamponow i myslalam ze to moze przez nie tak jest

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, na podstawie wyglądu krwawienia miesięcznego nie da się stwierdzić ciąży. Proszę wykonać ponownie test ciążowy i zgłosić się kontrolnie do ginekologa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie jest to objaw na podstawie którego można rozpoznać, lub wykluczyć ciążę. Przede wszystkim należy wykonać test ciążowy.