Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąpa miesiączka

Witam, od dwóch lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze po zakończeniu każdego opakowania miałam dość obfitą miesiączkę, trwającą około 5 dni. Jednak po zakończeniu bieżącego opakowania miesiączka była bardzo skąpa i trwała zaledwie 3 dni. Chciałabym dodać, iż ostatnio brałam 2 opakowania tabletek pod rząd, aby przesunąć termin miesiączki (robiłam to już wcześniej, i zawsze miałam normalną miesiączkę) a także regularnie współżyłam. Co może być przyczyną takiej zmiany?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.
Krwawienie z odstawienia (podobnie jak prawidłowe miesiączki) nie musi zawsze wyglądać jednakowo. Ponadto w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej często dochodzi do występowania bardziej skąpych krwawień. Sądzę, że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak nadal się Pani obawia, proponuję wykonać test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy