Skąpa miesiączka a tabletki

Witam, mam pytanie: biorę pierwsze opakowanie tabletek. 4 dnia dostałam okres, lecz jest on dziwny, bardzo skąpy, a krew jest jasna i bez skrzepów. Nie wiem, czy to jest spowodowane tabletkami, czy to może być ciąża? Boję się. Bardzo bym prosiła o pomoc, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia/plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych to dość typowe działanie nieporządane. Powinny ustąpić w ciągu 2-3 miesięcy. Jeśli po tym czasie bedą się nadal utrzymywać, proszę udać się na wizytę do swojego ginekologa, celem wykluczenia innych przyczyn, np. infekcji. Proszę też zwrocić uwagę, czy przyjmuje Pani tabletki we właściwy sposób, tj. o stałej porze, codziennie i nie stosuje Pani leków, które mogą zmniejszać działanie antykoncepcyjne preparatu.