Skąpa mowa u 8-miesięcznego dziecka

Syn, skończone 8 miesięcy bardzo mało mówi/gaworzy. Głównie wydaje dźwięki samogłoskowe, od jakiegoś tygodnia pojawia się czasem bababa i papapa. Rzadko też się śmieje na głos. Musimy się sporo namęczyć, żeby udało nam się go rozśmieszyć. Słuch ma bardzo wrażliwy, czasem nawet szelest jest w stanie go obudzić. Motorycznie rozwija się aż za dobrze, raczkuje od miesiąca, siada, wstaje, jest bardzo energiczny. Czy powinniśmy się martwić jego skąpą mową?

Lek. Katarzyna Szymczak

Z Pani opisu wynika że dziecko rozwija się prawidłowo, mowa także. W razie niepokoju wskazany kontakt z pediatra.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
Z tego, co Państwo piszecie - mowa rozwija się, pojawiają się nowe wyrażenia. Czy jest ich wystarczająca ilość - trudno oceniać nie zbadawszy Synka. Jeśli niepokoicie się o jego rozwój, radziłabym udać się do logopedy specjalisty wczesnej interwencji.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl