Skąpe brązowe plamienia zamiat okresu

Witam.
Nie mam miesiączki od 2 dni, a od 4 dni mam skąpe brunatne plamienia, można je raczej nazwać tylko delikatnym zabrudzeniem bielizny, które już ustają. Współżyłam z mężem bez zabezpieczenia przez wszystkie dni płodne.

Czy to może być ciąża? Dodam, że odczuwam lekki ból podbrzusza, piersi są troszkę większe niż zwykle i nie bolą jak przed okresem.
Proszę o odpowiedź

Witam!

Plamienia, które Pani opisuje mogą być spowodowane ciążą. 9-12 dni po zapłodnieniu zarodek zagnieżdża się w ścianie macicy. Czasami towarzyszą temu niewielkie krwawienia lub plamienia. Przypadają one przeważnie na okres spodziewanej miesiączki. Dlatego można je pomylić z menstruacją.

Z drugiej strony niewielkie plamienia mogą poprzedzać krwawienie miesiączkowe. Przemawia za tym odczuwany przez Panią ból w podbrzuszu (objawy ze strony piersi mogą występować w obu sytuacjach).

Aby rozwiązać powyższy problem powinna Pani wykonać test ciążowy, najlepiej w terminie spodziewanego krwawienia. Wówczas stężenie badanego hormonu (hCG) powinno już być na tyle wysokie, aby wynik był wiarygodny. Do badania najlepiej wykorzystać poranną próbkę moczu, w której stężenie hCG jest największe.