Skąpe brązowe plamienie po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej Naraya Plus

Witam! Od maja przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus, w trakcie brania tabletek placebo występuje u mnie tylko skąpe plamienie brązowe. Zdarzyło mi się w ostatnim miesiącu pominąć jedną tabletkę, postąpiłam wtedy zgodnie z instrukcją zapisaną w ulotce. Czy jest to powód do zmartwień?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli tabletki przyjmuje Pani regularnie, a w przypadku jakichkolwiek opóźnień postępuje Pani zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce, to zdecydowanie nie ma powodów do zmartwień! W takim przypadku skuteczność antykoncepcyjna jest pełna.
A propos skąpego krwawienia, to jest to skutek antykoncepcji, który także nie powinien być powodem do niepokoju.