Skąpe krwawienia we wczesnej ciąży

Mam taki problem, po 4 dniu braku miesiączki zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie, z tym że ta druga kreska jaśniejsza blada. Już się ucieszyłam, że zostanę mamusią, nawet koleżanka powiedziała mi, że jestem w ciąży, że ona miała tak samo - bladą kreskę na teście z pierwszym dzieckiem i mogę mieć krwawienia. A po 2 dniach dostałam jakby okres tylko bardzo skąpy. Nie wiem co mam myśleć, pomóżcie mi. Nie ukrywam tego że już się nastawiłam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Takie skąpe krwawienia we wczesnej ciąży nie wskazują automatycznie, że coś jest nie tak. Szczególnie, jeśli nie towarzyszą im dolegliwości bólowe. Blada kreska na teście ciążowym może wskazywać na jeszcze wczesną ciążę, w której poziom hormonu gonadotropowego (HCG) jest jeszcze bardzo niski, ledwie "zauważalny" przez test. Może się Pani zapisać na wizytę do lekarza, który w badaniu USG oceni prawidłowość rozwoju ciąży. W międzyczasie może Pani zbadać poziom hormonu bHCG z krwi i powtórzyć to badanie po dwóch-trzech dniach, tak by zweryfikować prawidłowe tempo jego wzrostu (lekarz pomoże Pani poprawnie zinterpretować wyniki). Pozdrawiam serdecznie!