Skąpe krwawienie a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Od roku biore tabletki anty. Biore je regularnie,nie mialam zadnych wymiotow czy biegunek.Jednak jest cos co mnie martwi Dwa miesiace temu dostalam bardzo skapy okres,wrecz same plamienie,nastepny okres byl bardzo obfoty,zas dzisiaj dostalam okresmi rowniez jest bardzo skapy,tak jakby go prawie mie bylo. Dodam,ze mialam bardzo duzo stresow; egzamin na prawko,szkola,wyjazd chlopaka.Co moze byc objawem tak skapego krawaienia? Czy mozebyc to oznaka ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skąpe krwawienia bardzo często pojawiają się u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Jeśli zatem tabletki stosuje Pani regularnie, zgodnie z zaleceniami z ulotki, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.