Skąpe krwawienie - co może oznaczać?

Witam. Moja mama pół roku temu przeszła zabieg usunięcia endometrium z macicy. Ma 51 lat i jeszcze do czasu zabiegu bardzo nieregularnie krwawiła. Po usunięciu endometrium miesiączka zanikła i wszystko było dobrze. Dzisiaj mama mi powiedziała, że zaobserwowała plamkę krwi. Nie była to duża ilość, ale zawsze. Co to może oznaczać?? Czy to coś złego?? Proszę o pilną odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skąpe krwawienie nie musi pochodzić z jamy macicy. Mama powinna udać się do ginekologa, by ten zbadał ją. Możliwe, że konieczne będzie np. pobranie wymazu z szyjki macicy do badania cytologicznego. Mama może też cierpieć na infekcję dróg rodnych - ginekolog będzie w stanie wykluczyć również i to. W badaniu USG lekarz sprawdzi też stan endometrium.

Pozdrawiam serdecznie!