Skąpe krwawienie, skrzepy a ryzyko zajścia w ciążę

Witam mam pytanie. Okres w tym miesiącu dostałam 5 dni wcześniej,trwał 1,5 dnia był skąpy i zauważyłam kilka skrzepów. Trochu się martwię bo w poprzednim miesiącu w dni płodne miałam dwa stosunki przerwane i mogłam zajść w ciążę. Teraz nie mam stereotypowych objawów ale jestem strasznie senna,przemęczona,czasem mam mdłości i kłucie lewego jajnika.Dodam że to krwawienie dostałam po prawie całonocnym noszeniu 4.5 letniego syna był chory w waży sobie 23kg. Czy mogę być w ciąży? Dziękuje za odp

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W takiej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy lub poziom stężenia hormonu beta-hCG we krwi. Tak krótkie krwawienie o innym niż zazwyczaj charakterze mogło nie być miesiączką, a krwawieniem implantacyjnym.