Skąpe miesiączkowanie a planowanie ciąży

Staramy się od 2 lat o dziecko. W tym miesiącu miałam robione badania hormonalne (estradiol, progesteron, LH. TSH), które wyszły bardzo dobrze, mąż ma 83% sprawnych plemników, jajowody mam drożne. Współżyliśmy w dobrym momencie, a na USG wyszło, że doszło do owulacji. Miałam dostać okres ok. 26 dc. Dziś mam 28 dc. Od trzech dni mam różowe lub jasnobrązowe plamienia. Od roku moje okresy są bardzo skąpe, ale tak skąpe nie były (widać było zawsze krwistą wydzielinę). Czy to, co jest teraz to okres?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może wskazywać na pojawienie się okresu. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy celem weryfikacji ciąży.