Skąpe plamienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od 3,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze okres miałam regularnie. Ale od zeszłego miesiąca mam brązowe plamienia. Miesiąc temu ostatniego dnia okresu miałam normalny okres z krwią. Myślałam, że to od diety i się tym nie przejmowałam. Ale teraz, gdy okres miałam dostać w sobotę, a jest wtorek i są nadal skąpe plamienia to zaczynam się martwić. Dodam, iż robiłam dziś test i wyszedł ujemny. Proszę o poradę co jest grane i czy iść do lekarza.

Witam serdecznie! Jeśli dobrze zrozumiałam, Pani dolegliwościami są przedłużające się plamienia, nie plamienia śródcykliczne. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to wydaje się, że nie ma większych powodów do obaw. Jeżeli jednak plamienie pojawiło się w trakcie przyjmowania tabletek (nie sprecyzowała Pani, czy plamienie miało miejsce we wtorek przed czy po sobocie będącej pierwszym dniem krwawienia) wskazana jest konsultacji ginekologiczna. Przyczyn plamień z dróg rodnych jest wiele. Ustalenie właściwej możliwe jest jedynie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Konieczne jest wykluczenie ciąży (to z dużym prawdopodobieństwem Pani zrobiła) nadżerek, polipów, zmian zapalnych. Najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości jest nieprawidłowa dawka hormonów. Najprawdopodobniej lekarz zmieni preparat na inny. Pozdrawiam