Skąpe skrzepy zamiast miesiączki i negatywne testy ciążowe a stosowanie Microgynon

Ostatnia "normalna"miesiączka pojawiła sie u mnie 16.01. W lutym - od 15 do 20 oraz w marcu od 15 zamiast krwawienia obserwuję ciemne, skąpe skrzepy. Od lat przyjmuję Microgynum, w styczniu zaczęłam nowe opakowanie dzień później niż zwykle, tj. 21.01. 24.01. doszło do zbliżenia (stosunek przerywany). Testy ciążowe domowe nie potwierdzają ciąży, natomiast z krwi wykonany 04.03 - 6.65 mlU/ml, powtórzony dzisiaj 18.03. - 11,08 mlU/ml. Co oznacza tak mały przyrost BHCG ? Wynik nie odpowiada tc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Wynik taki może wskazywać na wczesną ciążę ale także na zmiany patologiczne w obrębie macicy.